תוסס מכונות אוטומטיות

יום שני, 4 באוגוסט 2014

הצבת מכונות מזון ללא עלות - ברוכים הבאים לעידן חדש בתזונה

מכונות מזון הן רק סוג אחד של מכונות אוטומטיות הקיימות כיום למעשה בכל פינה, בכל קניון ובכל תחנת אוטובוס או רכבת ומספקות כמעט כל מוצר שניתן לחשוב עליו אשר ניתן לאורזו, להכניסו לתוך מכונות אוטומטיות ולמכור בכל שעות היממה. 

למשל – מזון על ידי מכונות מזון, שתייה על ידי מכונות שתייה חמה או קרה, סיגריות על ידי מכונות סיגריות, חטיפים על ידי מכונות חטיפים ועוד ועוד. מכונות מזון מסמלות עבורנו עידן חדש בו הכל נעשה ממוכן, השירות כבר אינו שירות אישי ואנו ניזונים מיחידות מזון ארוזות המצויות בתוך מכונה שיד ברזל משנעת אותן בתוכה ומגישה לנו אותן דרך הפתח. אנו חיים בעולם של מזון מהיר שמגיע אלינו במהירות באמצעות מכונות.

לפרטים נוספים אודות הצבת מכונות מזון ללא עלות כנסו:

מכונות מזון - למזון מהיר אך בריא

הצבת מכונות מזון ללא עלות
כדאי להקדיש כמה דקות ולחשוב על התזונה שלנו. מעבר לצריכת חלבון בעיקר מן החי ופחות מן הצומח עלולה להעלות את שעור התחלואה ולהביא להשמנת יתר. אז כדאי להקפיד ולצרוך גם מזונות מן הצומח ולהשתדל לשלב אותם כמה שיותר בארוחות שלנו.

כמו כן, כמה שהמזון מעובד יותר (בדרך כלל על מנת להאריך את חיי המדף שלו, אם על ידי הוספת תוספים לשימור שאינם בריאים או פרוצדורות עיבוד של המזון במהלכן הוא מאבד מערכו התזונתי) כך הוא פחות בריא וכדאי לצרוך פחות ממנו.

הנטייה שלנו הוא להנות מהמזון הזמין שמצוי בתוך מכונות מזון, בשל הזמן הנחסך לנו (הצורך לקנות חומרי גלם, להביאם הביתה, להכין את המזון, לאחסנו בתנאים נאותים ועוד) ובשל הזמינות של המכונות והמזון שבהן, אך לא תמיד אנו מסתכלים על האיכות. 

אז בפעם הבאה שנרכוש מזון מתוך מכונות מזון נשתדל להקפיד על הרכבו על מנת להגן על בריאותנו.

מכונות מזון - אז מה מומלץ לרכוש מן המכונה?


מכונות מזון - למזון מהיר אך בריא
מכונות מזון מכילות סוגים שונים של מזונות. ישנן מכונות המכילות סנדוויצ'ים טריים יחסית מלחם מדגנים מלאים, עם ממרחים עשירים ובריאים כאבוקדו או סלט ביצים, עם ירקות טריים כחסה, מלפפון, עגבניה ועוד. מכונות מזון אחרות יכילו צ'יפס נוטף שמן. מותר לאכול גם מזה אבל חשוב לעשות זאת בתבונה- יותר מן המזונות הבריאים ופחות מן המזונות עתירי השומן והשמן ובעלי הערך התזונתי הנמוך יותר.

כאשר ניזונים בעיקר ממזונות לא בריאים, עלולים להעלות את שיעור המחלות שאנו חולים בהם כגון יתר לחץ דם, מחלות בכלי הדם, השמנת יתר המביאה למחלות נוספות כגון סוכרת ועוד. כמו כן, אלו באים פעמים רבות על חשבון מזונות בריאים עם מרכיבים החיוניים לגופנו ולתפקודו. 

מכונות מזון יכולות להכיל מזונות גם מהסוג הבריא וגם מהסוג הפחות בריא וחשוב לשלב אותם בצורה נכונה (מעט מהמזיקים והרבה יותר מן המועילים) ולהפעיל שיקולים בתזונה גם כשאנו אוכלים ממכונות מזון מהיר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה